SÅ ER DER NYT FRA ENGLAND OG SKINNERS WORLD CUP
DANMARK BLEV NR. 3 FØRSTE DAG UDEN AT HAVE FÅET NOGLE NULLER, MEN ENDTE PÅ 5. PLADSEN.
DANNY FRASER OG FENDAWOOD ABLE BLEV 4 BEDST OG
OVE SIMONSEN OG LÆRKEREDEN´S ASK 6 BEDST
GODT GÅET DANMARK
tirsdag den 27. maj 2014
OFF. WT. NORDJYLLAND 24/5
GOD DAG FOR KENNEL LÆRKEREDEN
TILLYKKE TIL.
POUL SØRENSEN OG LÆRKEREDEN´S SIF 1. WT. VINDER KL. 87 POINT
PALLE OLSEN OG LET IT BE ARGO BESTÅET VINDER KL.
POUL E. HANSEN OG LÆRKEREDEN´S CHARLIE BESTÅET VINDER KL.
RENE PEDERSEN OG LÆRKEREDEN´S THOR 2 WT ÅBEN KL.
RUTH OG LÆRKEREDEN´S RIMFAXE BESTÅET ÅBEN KL.
SANNE JEPPESEN OG LÆRKEREDEN´S ABBI BESTÅET ÅBEN KL.
TILLYKKE TIL.
POUL SØRENSEN OG LÆRKEREDEN´S SIF 1. WT. VINDER KL. 87 POINT
PALLE OLSEN OG LET IT BE ARGO BESTÅET VINDER KL.
POUL E. HANSEN OG LÆRKEREDEN´S CHARLIE BESTÅET VINDER KL.
RENE PEDERSEN OG LÆRKEREDEN´S THOR 2 WT ÅBEN KL.
RUTH OG LÆRKEREDEN´S RIMFAXE BESTÅET ÅBEN KL.
SANNE JEPPESEN OG LÆRKEREDEN´S ABBI BESTÅET ÅBEN KL.
Uoff WT Kulsø d. 17/5
TILLYKKE TIL:
PALLE OLSEN OG LET IT BE ARGO 2 WT VINDER KL.
RUTH SIMONSEN OG RIMFAXE BESTÅET ÅBEN KL.
PALLE OLSEN OG LET IT BE ARGO 2 WT VINDER KL.
RUTH SIMONSEN OG RIMFAXE BESTÅET ÅBEN KL.
tirsdag den 6. maj 2014
4/5 Trippel arrangement ved Ulfborg
Tillykke til:
ReneLøvig og Lærkereden`s Bertha 1. pr. begynder kl.
Palle Olesen og Lærkereden`s Argo 1. vinder vinder kl.
ReneLøvig og Lærkereden`s Bertha 1. pr. begynder kl.
Palle Olesen og Lærkereden`s Argo 1. vinder vinder kl.
3/5 Trippel arangement i Astrup
Endnu en god dag for Kennel Lærkereden.
Ove og Bifrost stillede i vinde kl. for første gang (27 md. )
Tillykke til : Ruth og Lærkereden`s Rimfaxe 1. pr. åben kl.
I vinderklass var der tilsagt 6 i finalen, de 4 var Lærkeunger
Peter Abel var kørt hjem så det blev til:
Ove og Lærkereden`s Bifrosr 2. vinder
Palle Olesen og Lærkereden`s Argo 3. vinder
Poul Sørensen og Lærkereden`s Sif 4. vinder
Stort tillykke til dem alle.
Ove og Bifrost stillede i vinde kl. for første gang (27 md. )
Tillykke til : Ruth og Lærkereden`s Rimfaxe 1. pr. åben kl.
I vinderklass var der tilsagt 6 i finalen, de 4 var Lærkeunger
Peter Abel var kørt hjem så det blev til:
Ove og Lærkereden`s Bifrosr 2. vinder
Palle Olesen og Lærkereden`s Argo 3. vinder
Poul Sørensen og Lærkereden`s Sif 4. vinder
Stort tillykke til dem alle.
Abonner på:
Opslag (Atom)